birželio 23 d. Muzikos magijos klube vyko vakaras 

FLAMENKO MAGIJA

su meninke dr. Brigita Bublyte bei įrašais 

Ypatinga pažintis su flamenko!
Susitikime Brigita Baublytė, kuri nuo 2010 m. gilinosi į flamenko dainavimą ir šokį "Fundacion Cristina Heeren de Arte Flamenco" Ispanijoje, Sevilijoje, papasakojo apie flamenko, kaip žanro ypatumus - prigimtį, vystymosi istoriją, būdingiausius bruožus, pademonstravo muzikavimo ypatumus ir pasimėgavome unikaliais flamenko virtuozų įrašaisBrigita Bublytė - dainininkė, aktorė, režisierė, menininkė - tyrėja ir pedagogė
Brigita Bublytė - dainininkė, aktorė, režisierė, menininkė - tyrėja ir pedagogė

Brigita Bublytė - kas man yra flamenko?

1995 metais pamačiau Carlos Saura filmą "Flamenco", kuris man paliko gilų įspūdį. Nesuprasdama kalbos ir nežinodama kas tai per menas, kartojau dainų melodijas, bandydama išgauti tą keistą, šiurkštų raudojimą, o dažnai riksmą primenantį balsą. Jaučiau kaip ši imitacija atliepia ir išlaisvina giliausius išgyvenimus. Bandžiau suprasti ritmus, bet tai buvo beveik kosmosas. Kai vėliau studijavau flamenko ritmus, supratau, kad flamenke viskas prasideda nuo 12 ir lygiai taip pat kaip ir laikrodyje keliauja ratu iki kito 12. Šis savotiškas flamenko taktas vadinamas compas. Nieko bendro su mūsų ritminiu mąstymu.

Nuvykusi į Seviliją, kuri vadinama flamenko sostine, pažinau kitą kultūrą, išmokau daug flamenko dainų, ritmų, netgi pradėjau šokti, buvau priversta išmokti ispanų kalbos ir bendravimo ypatumų, atradau maurų miesto dvasią ir pamačiau flamenkiško gyvenimo užkulisius...

Informacija +370 685 39618 Jurgita

Brigita Bublyte | photo-D.MatvejevasĀ©
Brigita Bublyte | photo-D.MatvejevasĀ©

Dr. Brigita Bublytė (g. 1977) baigė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, gitaros ir dainavimo specialybes. Mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) parengiamuosiuose solinio dainavimo kursuose (prof. R. Maciūtės klasė). 2001 m. LMTA baigė vaidybos bakalauro studijas (vad. prof. V. Bagdonas), 2005 m. įgijo teatro magistro, aktoriaus profesinės kvalifikacijos laipsnį (vad. prof. J. Vaitkus). 

Profesionalią dainininkės ir aktorės patirtį įgijo dirbdama muzikos scenose, teatre bei kine su garsiausiais Lietuvos menininkais E. Nekrošiumi, V. Čekasinu, J. Vaitkumi, O. Koršunovu ir kitais. Sukurti vaidmenys ir muzikinės programos buvo pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir plačiajame pasaulyje - Japonijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kt.  

Nuo 2008 metų B. Bublytė atvėrė naują kūrybinį etapą, kuris prasidėjo nuo canto difonico (Mongolijos dainavimo tradicija), drhupad de cante (Indijos dainavimo tradicija) studijų Ispanijoje, Barselonoje. Nuo 2010 m. gilinosi į flamenko dainavimą ir šokį "Fundacion Cristina Heeren de Arte Flamenco" Ispanijoje, Sevilijoje. Ši patirtis suformavo autentišką menininkės stilių, kurio vienas pagrindinių bruožų yra modernus lietuvių etninės tradicijos interpretavimas pasaulinių kultūrų kontekste. Taip gimė tarptautiniai projektai "Flamenko ir sutartinių jungtuvės" (2015), dokumentinis filmas "Sutarmenko" (rež. Armas Rudaitis) (2016), muzikiniai spektakliai "Rasų ratas" (2016), "Pasaulio balsai: persų muzikos ir sutartinių gija" (2019), muzikinis mono spektaklis "Pagal širdies užsakymą" (2018). 

Nuo 2011 m. B. Bublytė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Teatro ir kino fakultete solinį dainavimą, balso ir judesio koordinaciją, ritmiką ir balsinės raiškos principus. Nuo 2015 m. dalyvauja tarptautinėse konferencijose kaip menininkė tyrėja, yra publikavusi straipsnių tarptautinių konferencijų, meno sklaidos ir mokslo leidiniuose. 2018 m. apsigynė meno daktarės laipsnį tema "Balso tembro transformacijos: etninių tradicijų praktikos poveikis šiuolaikiniam atlikėjui". Šiuo metu rengia knygą "Balso kaukės".