Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimovič muzikinių albumų pristatymas

Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimovič yra vieni ryškiausių šalies improvizacinės muzikos ir džiazo atlikėjų, abiejų biografijose daugybė koncertų svarbiausiose šalies scenose, begalė bendradarbiavimų su žinomiausiais atlikėjais bei plati užsienio koncertų geografija. Tai užburiantis meistriškumu kūrybinis tandemas, per pastaruosius 15 metų scenoje sukūręs daugybę stebuklingų, trapių ir jaudinančių muzikinių šedevrų. 

Jan Maksimovič - Lietuvos džiazo muzikantų vidurinės kartos atstovas. Tarp kitų saksofonistų ji išskiria turtingas garsas, ryškus ir netikėtas muzikinis frazavimas. Didžiulė patirtis improvizacinės muzikos srityje duoda stulbinantį rezultatą - ekspresyvus, net teatrališkas, grojimas, atveriantis klausytojų širdis ir sielas. Per pastaruosius dešimtmečius Janas buvo aktyvus kelių ansamblių lyderis, taip pat grojo kaip kviestinis muzikantas su žinomiausiais šalies atlikėjais, taip pat su Nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Dmitrij Golovanov - jau daug metu yra tarp geriausiai žinomų ir pripažintų džiazo pianistų Lietuvoje. Jo kūrybinis diapazonas ne tik leido dalyvauti daugybėje skirtingų projektų, bet ir surasti savo išskirtinį skambėsi. Jo išraiškingumas ir grojimo maniera padarė ji pastebimu Baltijos šalių džiazo scenoje. Pasiekimų sąraše - garbingos vietos Montreux solo pianistų konkurso pusfinalyje, European Jazz Competition konkurse finale, Muzikos sąjungos Auksinio disko apdovanojimas.

2019 duetas pristatė savo LP/CD albumą "Thousand Seconds Of Our Life", kurio išskirtinis bruožas - spontaninė kūryba, persmelkta išminties, dvasingumo ir lakoniškumo, balansuojanti ant ribos tarp intelekto ir intuicijos.

Maksimoicz & Golovanov | Thousand Seconds Of Our Life
Maksimoicz & Golovanov | Thousand Seconds Of Our Life

O dabar, 2020-ųjų pradžioje, duetas pristato dar vieną albumą - "Beyond", su kuriuo peržengia žanrų apibrėžimų ribas. Muzikai meta iššūkį patys sau ir griauna savo pačių kūrybos stereotipus, daro drąsų žingsnį į nežinomybę ir naujų muzikinių išraiškų visatą. Tai albumas, kuriam apibūdinti atlikėjai neranda tinkamo žodžio, išskyrus vieną - "Beyond" (anglų kalba tai reiškia kažką esanti už ribų, virš visko, nepasiekiamą...). 

Dmitrij Golovanov & Jan Maksimovic | Beyond
Dmitrij Golovanov & Jan Maksimovic | Beyond

Atlikėjams svarbiausia gyvas muzikinis bendravimas, komunikacija su klausytoju "čia ir dabar", kiekvienos sekundės išgyvenimuose kartu. Muzikos magija atskleidžia emocines gilumas ir suvienija klausytojus su muzikantais, padaro visus gimstančios muzikos dalyviais, kelionės Beyond bendražygiais.