TINKLINIAI GROTUVAI

Vietinis Wi-Fi ir globalus interneto tinklas leidžia klausytis muzikos iš įvairių talpyklų, kur jos bebūtų - kompiuteryje namuose ar viename iš daugybės muziką platinančių portalų (TIDAL, Qobuz, Spotify ir pan.).

Muzikos įrašymo ir atkūrimo ateitis priklauso aukštos raiškos skaitmeniniams formatams, tiesioginiam "stream'ingui" iš saugyklų debesyse, į garsą atkuriančius prietaisus. Kartu su galimybėmis ateina ir problemos - reikia užtikrinti nenutraukiamą ir tiksliausiai sinchronizuotą duomenų gavimą ir apdorojimą greičiu apie 10 Mb per sekundę. 

Tam reikalinga atitinkamai gabi įranga. Pats skaitmeninių failų grotuvas (player) - tai iš esmės kompiuterinė programa, kuri valdo ir skirsto duomenų srautus tarp įvairių tinkle esančių prietaisų. Dar reikalingas skaitmeninis-analoginis keitiklis, kuris iš šių skaitmeninių failų padarys analoginį elektros signalą, jau atspindintį natūralaus garso struktūrą. Reikalingas ir pradinis stiprintuvas - tam signalui pasiruošti patekti į galios stiprintuvą.

Visa tai, kaip taisyklė, yra bet kuriame kompiuteryje, todėl kompiuteriai gana dažnai ir naudojami kaip skaitmenine forma įrašytos muzikos šaltiniai. Tai yra patogu, tačiau paprastai netinka turiningesnės muzikos atkūrimui tokiame lygyje, kad atsiskleistų joje paslėptas emocinis potencialas.

Rinkoje jau atsirado aibė, ir kasdien atsiranda naujų, specialiai muzikos klausymui sukurtų tinklinių grotuvų, kurie skiriasi savo sugebėjimais. Jų kainos svyruoja nuo kelių dešimčių iki dešimčių tūkstančių eurų. Kaip maža, taip ir didelė kaina gali būti pateisinama tik visos muzikos atkūrimo sistemos atžvilgiu. Brangus tinklinis grotuvas be pakankamai gero stiprintuvo ir gerų kolonėlių - beprasmis, kaip ir atvirkščiai.

Muzikos magijos salonas tiesiogiai bendradarbiauja su šiais gamintojais

Aurender kompanijos siūlomi komponentai turi puikias galimybes stream'ingui iš tinklo ir išsaugojimui ant kieto disko didelių kiekių (iki 16Tb) aukščiausias raiškos failų. Prieš atkuriant, jie rūšiuojami buferinėje (cash) atmintyje, kur muzikos kūriniai ir išlaikomi, kol jų klausomasi, taip pat ilgai ir po to. Kai kurie modeliai yra su galingais keitikliais ir pradiniais stiprintuvais. 

AVM Audio kompanija siūlo platų spektrą audio komponentų - tinklinius grotuvus, pradinius, galios ir integruotus stiprintuvus, įrenginius "All in one" (viskas viename) turinčius ir CD leistuvus. AVM kompanija siūlo trijų skirtingų kategorijų Inspiration, Ovation ir Evolution gaminius. Skaitmeninius grotuvus papildo derantys pagal stilių plokštelių grotuvai ir net aktyvios garso kolonėlės.

B.M.C. Audio (Balanced Music Concept) kuria ir gamina aukščiausios kokybės High End įrenginius atitinkančius modernaus melomano reikalavimus - stiprintuvus, DAC (skaitmeninius analoginius keitiklius), media grotuvus, įskaitant video failų atkūrimą. Elektorininius įrenginius papildo specialūs laidai bei savito dizaino garso kolonėlės.


Gold Note kompanija išsiskiria elegantišku dizainu ir aukštos kokybės garso atkūrimo įrenginiais. Jų asortimentas patenks estetiką ir gerą garsą vertinanti muzikos mylėtoją, nes tarp jų produktų-pažangiausia elektronika, stiprintuvai, skaitmeniniai analoginiai keitikliai (DAC), fono korektoriai, maitinimo blokai, plokštelių grotuvai, garso nuėmikliai (galvutės) ir garso kolonėlės

Tinkliniai (media) grotuvai ir All in One (viskas viename) muzikos klausymo įrenginiai